vnitřní ateliér

…. Lucie Jehličková ….
„Talent a tvořivost v sobě máme všichni. Jen jsme na to možná cestou do dospělosti zapomněli.
Intuitivní kreslení nám pomáhá vrátit tvořivou sílu zpět do našich rukou.“

workshop kreslení s inuticí

Každý si na workshopu najde to své.

Někomu udělá dobře zklidnění a ztišení, kterého máme v dnešním uspěchaném a hlučném světě tak zoufale málo. A barvy k tomu přinesou ještě příjemný pocit relaxace.
Někdo bude rád za možnost uvolnění nahromaděných emocí, vykreslení se ze všeho, co aktuálně cítí, a neumí to uvolnit jiným způsobem. Však znáte to pořekadlo: „Papír snese všechno.“? Platí to i u mě na kurzu.
Někteří jdou ještě dál a v intuitivním kreslení vidí způsob, jak se dostat sami k sobě. Prožívají určité téma a použijí barvy, tvary a symboly ke komunikaci se svým podvědomím. Často žasnou, co se o sobě dozvědí.

 

Obrazové vyjádření je úžasný způsob, jak vynést skryté obsahy nevědomí do vědomého procesu, kde s nimi můžeme dále pracovat. Pokud je potřeba, nabízím možnost individuálních konzultací na dotažení osobních témat, která nemáme během kurzu možnost probrat dostatečně do hloubky.

Kdo se mnou může kreslit?

Kdokoliv, žádný výtvarný talent není třeba.
Kreslit může každý, kdo je zvědavý, hledá relax nebo sám sebe.

Jak barevný kruh probíhá?

 

– krátká teorie o barvách a technice

– praxi začínáme čmáráním – uvolnění tvořivosti, pohrávání si s barvami a tvary v naprosto spontánním vyjádření

naladění na dané téma imaginací -pomáhá nám dostat se hlouběji k sobě, do nevědomí. Pomáhá nám obraz si jakoby „prožít“.

– samotné kreslení – na papír ztvárňujeme energie, které k nám přišly. Jinak velmi těžko zachytitelné pocity či postoje dostávají na papíře konkrétní tvar, barevnost, charakter, symbol. Stávají se originálním a často čitelným sdělením. A pokud pro nás čitelné nejsou, nevadí, někdy obrázek pracuje v rovinách, kam oči nedohlédnou a slova nedosáhnou. Stačí jen nechat působit.

sdílení obrázků ve skupině a práce s nimi – nehodnotíme, sdílíme emoce, čteme vzkazy (podobenství, metafory, symbolická sdělení), hledáme souvislosti

Někdy věci zapadnou do sebe a my vidíme souvislosti v našem reálném životě rovnou. Díky přenesení do vědomé roviny na nich můžeme začít pracovat v každodenním životě . Jindy obrázek působí jako spouštěč – energie zachycené v obrázku rozhýbou procesy a děje i v běžném životě a rozumově se nám to propojí až časem. Oboje je v pořádku.

Chcete kreslit, ale ne na skupinovém kurzu?

Ačkoliv osobně miluji práci ve skupině, chápu, že někdo nemusí mít ze skupiny dobrý pocit. Nerada bych, aby to byl důvod, proč intuitivní kreslení nezkusíte, takže nabízím možnost individuálního kreslení s vaší intuicí. Kontaktujte mne, domluvíme se blíže.

Aktuálně nejsou vypsané žádné termíny skupinových kurzů.

pokud máte o kreslení s intuicí zájem, napište mi a rezervujte si své místo.

Budu vás poté jako první informovat o  nových vypsaných termínech a chystaných tématických workshopech.

Předběžná rezervace je zcela nezávazná.